معرفی دوره آموزش بازار آتی کالا در بندرعباس
کالج تی‌بورس | معامله‌گری به سبک جهانی

پخش ویدیو

در معاملات نقدی سنتی که در بازارهای فیزیکی رایج است، ساز و کار متمرکزی وجود ندارد که بتواند پرداخت های خریداران و فروشندگان را مدیریت کند یا اصالت کالای تحویل شده به مشتری را مورد تایید قرار دهد و همچنین انبارداری و نقل و انتقال آسان کالا را برای مشتریان فراهم کند. تمام موارد و عیب های معامله در بازار نقد سنتی در بازار بورس کالایی برطرف شده است.

با توجه به مزایای فوق، قراردادهای تحویل کالا در آینده برای معامله گران علاقه مند به این بازار شکل گرفت. تیم آموزش آتی کالا کالج تی بورس آموزش های این بازار را به سه بخش کلی تقسیم نموده:

 1. تاریخچه تشکیل بورس کالا و اتی کالا
 2. استراتژی های معاملاتی متنوع معاملاتی مخصوص بازار کالا
 3. مدیریت سرمایه و کنترل ذهن وتمرین عملی
آموزش صفر تا صد
5 جلسه آموزشی
 
20 ساعت آموزش

سرفصل‌های دوره آموزش بازار آتی در بندرعباس

با تشکیل یک بازار متمرکز کالایی در بورس علاوه بر سهولت انجام معامله، شفافیت قیمت ها که مد نظر خریداران و فرشندگان است فراهم گشته. با وجود نهاد ناظر بر معاملات و ثبت آمار فروش محصولات می توان نقدینگی را به سمت محصولات ارزشمند تر که خریداران بیشتری دارند هدایت کرد و حمایت از صنایع مرتبط با این کالا ها را در الویت قرار داد.همچنین وجود یک نهاد ناظر شرایط هرگونه کلاه برداری چه در فرآیند تحویل کالا چه در مرحله خرید را از بین برده و فروشندگان و خریداران می توانند با اطمینان خاطر در این بازار دست به معامله بزنند. حجم بازار های مشتقه در کشورهایی که اقتصاد پویایی دارند از حجم بازارهای سنتی و نقدی بیشتر است.در بازار های کالایی انواع معاملات در جریان است من جمله:
 1. معاملات سنتی یا نقدی
 2. معاملات نسیه
 3. انواع معاملات سلف
 4. معاملات آتی
 5. بحث تخصصی آموزش ما در مورد معاملات یا پیمان های آتی است.
به اختصار پیمان آتی یعنی:بستن قراردادی برای تحویل میزان مشخصی از یک کالا در زمان مشخص در آینده در ازای قیمتی که در حال حاضر توافق می شود. با توجه به بستن قرارداد بین دو شخص وجود نفر سومی که بر اجرای مفاد قرارداد نظارت داشته باشد احساس می شود که این وظیفه بر عهده بورس کالای ایران است.بازار آتی کالا زیر مجموعه بازار مشتقه کالا است که قابلیت استفاده از اهرم در این بازار وجود دارد. وجود یک نهاد ناظر بر روان بودن معاملات و محاسبه سود و زیان و دو طرفه بودن بازار آتی کالا همچنین دادن اهرم برای معامله کردن به سرمایه گذاران این بستر را آماده ی کسب سود مستمر برای طیف وسیعی از سرمایه گذاران نموده است.در بخش آموزش آتی کالا تیم کالج تی بورس سعی در شناساندن هر چه بهتر این بازار به دانش پذیران دارد و برای رسیدن به کسب سود مستمر یک نردبان موفقیت برای دانش پذیران در نظر گرفته شده است.

نردبان موفقیت در بازار آتی کالا

پله های موفقیت در بازار آتی کالا

پله اول: دانستن تاریخچه ی بازار آتی کالا و چرایی تشکیل آن

این بازار اولین قدم برای درونی کردن مطالب و درک مطالب پیش رو است.

پله دوم: بنیادی بازار آتی کالا

در بخش بنیادی ما با اعداد و ترازنامه مانند سهام سر و کار نداریم بلکه به تحلیل عوامل پیش روی صادرات محصولات می پردازیم و شرایط بنیادی که بر میزان تولید محصولات تاثیر خواهند گذاشت به صورت اجمالی بررسی خواهیم کرد.تا معامله گران بتوانند علاوه بر تحلیل های تکنیکال دید جامع بنیادی به محصولات قابل معامله در بازار آتی کالا داشته باشند.

پله سوم: مدیریت سرمایه و کنترل ریسک

با ارائه مدیریت سرمایه مناسب با ریسک این بازار مسیر سودآوری بسیار هموارتر می شود و با ارائه سیگنال های پیش رو در هفته ی بعد از پایان کلاس در تایم بسته بودن بازار سعی در کاربردی کردن مطالب گفته شده در بخش آموزش داریم

دانستن تاریخچه و فلسفه هر بازاری می تواند آغاز هر سرمایه گذاری موفقی باشد که معامله گر می تواند با شناخت نوع بستر معاملاتی مطالب آموزشی را بهتر دریافت کند و به خاطر بسپارد.

به تفصیل در این بخش نیاز به این بازار را بررسی خواهیم کرد.

بخش بنیادی آتی کالا فضای کاملا متفاوتی با بازار سهام دارد و میتواند دید کلی از اقتصاد صادرات محور محصولات این بازار به معامله گران بدهد. در این بخش نیاز به بررسی میزان پیمان سپاری ارزی برای صادرات و مطالبی از این دست است.

در بخش استراتژی ها سه مدل معامله معرفی می شود:

 1. استراتژی هج برای پوشش ریسک
 2. استراتژی اسپرد که در صورت پیشرفت بیشتر بازار آتی کالا فوق العاده مناسب است.
 3. استراتژی آربیتراژ برای کسب سود کم ریسک

مبدع این استراتژی آقای مارک فیشر است که به صورت تخصصی این استراتژی را در ابتدا برای بازار کالایی طراحی کرد و بعد از دریافت نرخ برد خوب به بازار سهام و دیگر بازار ها راه یافت.

تیم آتی کالا کالج تی بورس این استراتژی را آماده استفاده برای بازار ایران کرده و به صورت کامل و کاربردی آموزش خواهد داد.

مدیریت سرمایه بازوی قدرتمند استراتژی های معاملاتی است که معامله کردن با آرامش را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. این بازار متفاوت نیاز به مدیریت سرمایه خاص خود دارد.

با تکرار و تمرین بعد از کلاس و ارائه مطالب عملی دانش آموختگان را آماده ی سرمایه گذاری موفق  در بازار آتی کالا خواهیم کرد.

دوره آموزش بازار آتی کالا در بندرعباس

لایو تریدینگ

جلسات آنلاین معاملاتی توسط اساتید دوره

بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تا انتهای جلسه اول دوره

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی رایگان در طول دوره و بعد از اتمام دوره

بروز رسانی رایگان

بروزرسانی رایگان دوره آتی کالا

5/5 - (3 امتیاز)