معرفی دوره آموزش بازار آتی کالا در کرمان
کالج تی‌بورس | معامله‌گری به سبک جهانی

پخش ویدیو

بازار آتی کالا زیر مجموعه بورس کالای ایران است که به تازگی مورد توجه بسیاری از معامله گران حرفه ای بازار سرمایه قرار گرفته و حجم معاملات آن روز به روز در حال افزایش است.

قابلیت کسب سود از ریزش قیمت و اهرم معاملاتی برای شرکت در معاملات بزرگ تر از سرمایه این بستر معاملاتی را بیش از پیش برای سرمایه گذاران جذاب کرده است. تیم آتی کالای کالج تی بورس برای آموزش این بازار جذاب سه بخش کلی در نظر گرفته است:

  • بخش اول: تارخچه بورس کالا و چگونگی تشکیل بازار آتی
  • بخش دوم: معرفی استراتژِی آربیتراژ و هج و استراتژِی ACD
  • بخش سوم: کنترل ذهن با طرح معاملاتی و تمرین عملی مطالب آموزشی
آموزش صفر تا صد
5 جلسه آموزشی
 
20 ساعت آموزش

آیا می دانید کدام بازار مالی برای شما سودآورتر است؟

جهت دست‌یابی به جواب این سوال، در کارگاه‌های رایگان زیر شرکت کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش بازار آتی در کرمان

در بازار آتی کالا معامله گران در حال خریدوفروش قراردادهای تحویل یک کالا خاص در آینده هستند. با توجه به وجود قرارداد به‌جای دارایی و دوطرفه بودن بازار و همچنین اهرم‌های متنوع فضای این بازار با بازار نقدی سهام به‌طور کامل متفاوت است.

ورود به بازار آتی کالا قطعاً مستلزم آموزش‌های مناسب بازارهای مبتنی بر قرارداد است.

در ابتدای هر آموزشی ما باید چرایی تشکیل بازار هدف خود را به‌صورت کامل درک کنیم و به دنبال آن ریسک‌ها و میزان بازدهی بازار را بررسی کنیم با توجه به اهمیت این مورد که اولین گام برای ورود به بازار آتی کالا است در ابتدای آموزش‌ها به‌صورت مفصل در مورد تاریخچه بورس کالا و ضرورت تشکیل این بازار توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

ابزار تحلیلِ معامله گر مهم‌ترین بخش استراتژی است.با معرفی ابزارهای مختلف تحلیل گری معامله گر می‌تواند با تشخیص موقعیت مناسب در جای‌جای بازار معامله کند. ابزارهای تحلیل‌گری ما در این دوره استراتژی نوسان‌گیری با کمک ACD و استراتژی‌های مختلف گرفته‌شده از ارزش ذاتی قراردادها و تابلوی معاملات برای کسب سود کم ریسک و پوشش دادن ریسک است.

تنوع استراتژی در بخش آموزش آتی کالا می‌تواند بستر مناسبی برای معامله‌گرها با انواع تیپ‌های شخصیتی ازجمله افراد ریسک‌پذیر و ریسک گریز را آماده نماید.

بخش عملی و کاربردی دوره آتی کالا بعد از اتمام دوره آغاز می‌شود و روند آن به این شکل است که:

تمامی سیگنال‌های معرفی‌شده در بخش آموزش به همراه مستند معاملاتی تیم آتی کالا به دانش‌آموختگان ارائه می‌شود تا کاربرد مطالب تئوری را در بازار واقعی بهتر بتوانند مشاهده کنند.

مطالب آموزش آتی کالا از الفبای سرمایه گذاری شروع می‌شود و تا معاملات حرفه ای در بازار ادامه خواهد داشت. با شرکت در دوره آتی کالا در کرمان به غیر از تمرین به مطلب آموزشی دیگری احتیاج نخواهید داشت.

نردبان موفقیت در بازار آتی کالا

ما در تیم آموزشی کالج موفقیت در بازار آتی را مستلزم گذاشتن از پله‌های موفقیت نردبان آتی می‌دانیم.

پله اول: دانستن تاریخچه ی بازار آتی کالا و چرایی تشکیل آن

ضرورت تشکیل بازارهای دلایل مختلفی دارد با تشکیل بازار آتی کشاورزان توانستند ریسک کاهش قیمت در فصل برداشت را پوشش دهند و خریداران محصولات نیز توانستند با شفافیت موجود در بازار آتی در قیمت‌های بهتری محصولات موردنیاز خود را تهیه نمایند.

شناخت محیط اولیه بستر سرمایه گذاری برای معامله گران تازه‌وارد گام اول آموزش است.

پله دوم: بنیادی بازار آتی کالا

بخش فاندامنتال بازار آتی کالا به‌دوراز اعداد و ارقام ترازنامه‌های بازار سهام است و به بررسی موانع صادرات قیمت ارز و همچنین شرایط آب و هوایی و اخبار حول محور محصولات موجود در این بازار را بررسی می‌کند هدف از این بخش دادن دید جامع و کلی معامله گر به فضای کلان بازار است.

همراه کردن تحلیل بنیادی و استراتژی‌های تکنیکال بهترین راه برای کسب سود مستمر در بازارهای مالی است.

پله سوم: مدیریت سرمایه و کنترل ریسک

در انتهای بخش آموزش مدیریت سرمایه که لازمه‌ی هر استراتژی و هر سرمایه گذاری است را ارائه خواهیم داد و در ادامه با تمرین و تکرار با دانش پذیران،شرایط را برای ورود امن محیا خواهیم کرد.

در بخش ابتدایی آموزش با مفاهیم کلی بازارهای مشتقه آشنا خواهیم شد که در آن قراردادهای معاملاتی که ارزش خود را از دارایی پایه می‌گیرند معامله می‌شوند.

انواع بازارهای مشتقه و انواع معاملات در بازارهای کالایی را شرح خواهیم داد و به‌صورت جامع و تخصصی تاریخچه و اصطلاحات و فلسفه تشکیل بازار آتی کالا در جهان و ایران را توضیح خواهیم داد.

بخش بنیادی در بازار کالایی فضای جالب و متفاوتی با بازار سهام دارد که در ادامه توضیحات بنیادی وارد تابلو معاملات بازار آتی خواهیم شد و استراتژی متنوع برای کسب سود کم ریسک و پوشش ریسک و ریسک کردن معقول را ارائه خواهیم داد.

در بازار آتی کالا زمان محدودی برای معامله بر روی قراردادها وجود دارد ازاین‌رو نمی‌توان با تکنیکال کلاسیک و اندیکاتورهای معمول بازار سهام در بازار آتی کالا تحلیل تکنیکال نمود.

استراتژی موفق و تست‌شده‌ی مخصوص بازار کالایی را در این بخش به‌صورت مفصل شرح خواهیم داد. تا معامله گران با دید بلندمدت ونوسانی بتوانند از این ابزار در معاملات خود استفاده نمایند.

برای کنترل ریسک سرمایه گذاری در این بازار جذاب معامله گران باید بتوانند با دید روشن به نوسانات قیمت سرمایه لازم را در معاملات وارد نمایند.در بخش آخر آموزش با تشریح ریسک‌ها و تنظیم میزان ورود نقدینگی به هر معامله مدیریت سرمایه لازم برای بازار آتی را شرح خواهیم داد.

در پایان آموزش همچنان در کنار شما به بررسی بازار می‌پردازیم و موقعیت‌های کسب سود را با توجه به آموزش‌ها خدمت دانش‌آموختگان ارائه خواهیم داد.

دوره آموزش بازار آتی کالا در کرمان

لایو تریدینگ

جلسات آنلاین معاملاتی توسط اساتید دوره

بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تا انتهای جلسه اول دوره

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی رایگان در طول دوره و بعد از اتمام دوره

بروز رسانی رایگان

بروزرسانی رایگان دوره آتی کالا

5/5 - (2 امتیاز)