معرفی دوره معامله‌گر حرفه‌ای | آموزش بورس در بندرعباس
ایمان صاحبدادی | بنیان‌گذار کالج تی‌بورس

پخش ویدیو

در وضعیت کنونی جامعه ایران بحث درآمد، پول و حفظ ارزش پول و سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین دغدغه‌های مالی افراد می‌تواند باشد. با توجه به کاهش ارزش پول پس‌انداز شده افراد همواره به دنبال آن هستند که راه و مسیر پرسودی برای سرمایه‌گذاری پیدا کنند؛ اما همیشه سود نباید معیار انتخاب شما برای ورود به یک بازار باشد. چراکه باعث می‌شود بر اساس هیجان ناشی از آن تصمیمات احساسی بگیرید. درحالی‌که در بازارهای مالی مانند بورس، مسکن، بازارهای جهانی و …منطق شما کاملاً باید بر احساسات غلبه کند.

بازار بورس اوراق بهادار یکی از بازارهای مالی سالم و در دسترس کشور است که آشنایی با آن باعث می‌شود شما تهدیدها و فرصت‌های آن را بهتر شناخته و تصمیم بهتری برای انجام فعالیت در آن بگیرید.

آموزش صفر تا صد

13 جلسه آموزشی

52 ساعت آموزش

اگر نیاز به راهنمایی رایگان دارید، از ورکشاپ یا جلسه منتورینگ استفاده کنید.

منتورینگ بورس

منتور، مشاور خصوصی بورسی شماست.
در این جلسه می‌توانید اشتباهات بورسی خود را با منتور در میان بگذارید.

مواردی که در منتورینگ بررسی خواهیم کرد:

 • اصلاح سبد (پرتفوی) سرمایه گذاری شما
 • بررسی استراتژی معاملاتی شما
 • بررسی قدرت ذهن شما در معاملات

ورکشاپ غیرحضوری

تفکر کوله‌پشتی در بورس
مهارت‌های مورد نیاز شما برای فعالیت در بازار بورس ۱۴۰۰ چیست؟

مواردی که در این ورکشاپ بررسی خواهیم کرد:

 • چگونه پرتفوی فعلی خود را اصلاح کنیم؟
 • چگونه یک استراتژی موفق در بورس بسازیم؟
 • چگونه هیجانات خود را در هنگام معاملات کنترل کنیم؟

اعتقاد ما این است برای فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار افراد روش‌ها و راه‌های متفاوتی را استفاده می‌کنند. ما در کالج تی بورس استراتژی فعالیتمان را در قالب هرم موفقیت معامله‌گر که حاوی ۴ سطح است را به شما معرفی خواهیم کرد.

طبقه اول هرم: آموزش تحلیلگری

در حال حاضر حدود ۴۰ صنعت و حدوداً ۷۰۰ شرکت با زمینه فعالیت‌های مختلف در بازار وجود دارند. از طرفی وضعیت غیر پویای اقتصاد کشور نشان می‌دهد که تمام این ۷۰۰ شرکت برای سهامداران مناسب سرمایه‌گذاری نیست. سؤال اینجاست در چنین شرایطی شرکت‌های باارزش و مناسب سرمایه‌گذاری کدم‌اند و کدام‌یک در حال حاضر در دوره رونق خود قرار دارند؟

ما در سطح اول هرم با استفاده از تحلیل بنیادی (فاندامنتال) و پارامترهای ارزش‌گذاری آن، این دغدغه را برای خود حل می‌کنیم و شرکت‌های باارزش جهت سرمایه‌گذاری شناسایی خواهیم کرد و دایره طلایی سهام خود را با آن پارامترها خواهیم ساخت.

ابزار بعدی در سطح اول هرم تحلیل تکنیکال است که با آن به دنبال این هستیم که بهترین قیمت جهت ورود و خرید یک شرکت چه قیمتی می‌باشد.

درنهایت علم رفتارشناسی ورود مطمئن ما به سهام را تکمیل خواهد کرد.

طبقه دوم هرم: استراتژی خروج

متأسفانه گروه زیادی از افراد در بازار تمام دغدغه خود را ورود به یک سهم می‌دانند؛ اما بدانید به همان اندازه خروج از یک سهم نیز اهمیت دارد.

یک معامله‌گر حرفه‌ای بازار بورس باید قبل از خرید یک سهم نقطه خروج خود در رشد یا نزول آن سهم را هم مشخص کرده باشد. چراکه بازار همیشه هم سو با پیش‌بینی شما حرکت نمی‌کند. در این سطح از هرم علم مدیریت سرمایه و طرح نویسی را جهت رسیدن به این هدف آموزش خواهیم داد.

طبقه سوم هرم: معامله گری

ما در این مسیر به دانش‌آموختگان خود به پایان سطح دوم هرم اجازه انجام خریدوفروش با مبالغ بالا را نخواهیم داد.

همان‌طور که در شروع رانندگی بهتر است یک پشتیبان و مربی کنار شما باشد، در شروع معامله‌گری نیز یک مربی خصوصی به شما اختصاص می‌دهیم تا بتوانید اجرای باکیفیت‌تری در خریدوفروش‌های خود داشته باشید و بعد از گذشت زمانی نه‌چندان طولانی به مهارت کافی در معامله‌گری برسید.

طبقه چهارم هرم: مربیگری سرمایه

شما در این سطح به‌عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای باید بدانید که نوسانات ذات تمام بازارهای مالی مانند بورس می‌باشد. درنتیجه باید از تکنیک مربی‌گری، مدیریت درستی روی سرمایه خود داشته باشید تا در زمان‌های رشد بیشترین سود را برده و در زمان ریزش‌های دوره‌ای بازار از سرمایه خود مراقبت کنید.

ما در این سطح به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه مربی حرفه‌ای روی سرمایه خود باشید.

سرفصل‌های دوره معامله‌گر حرفه‌ای | آموزش بورس در بندرعباس

تحلیل بنیادی | ۳ جلسه ۴ ساعته

 • فیلتر اول، روند سودآوری TTM:
  در این سه جلسه ما با بررسی فیلترهایی مانند روند سودآوری شرکت‌ها و کارخانه‌ها و آمار تولید و فروش آن‌ها سعی در پیدا کردن بهترین آن‌ها در حال حاضر بازار بورس ایران هستیم و آن‌ها را در یک دایره به اسم دایره طلایی جمع‌آوری می‌کنیم.
  فیلتر روند سودآوری TTM در استراتژی TTM بر اساس گزارش‌های دوره‌ای و فصلی شرکت‌ها می‌توانیم به‌راحتی شرکت‌های زیان ده را شناسایی کنیم شرکت‌های سود ده در مراحل بعدی مورد بررسی و فیلتر کردن قرار دهیم.
 •  فیلتر دوم، استراتژی کانسلیم:
  در این تحلیل از شرکت‌هایی که از فیلتر استراتژی TTM عبور کرده‌اند را در فیلتر دوم یعنی تحلیل کانسلیم موردبررسی و فیلتراسیون قرار می‌دهیم و درنهایت با یکی از انواع مجامع یعنی بحث مجمع عمومی فوق‌العاده و یا افزایش سرمایه و حالات متعدد آن و جریانات پس از افزایش سرمایه آشنا می‌شویم.
 •  فیلتر سوم، توان تعدیل:
   پس از عبور سهام از دو فیلتر قبل که مربوط به بررسی گذشته سهم هستند ما با استفاده از توان تعدیل و آمار تولید و فروش شرکت‌ها پیش‌بینی می‌کنیم که آیا این شرکت‌ها در آینده نیز می‌توانند گزارش سوددهی خوبی اعلام کنند و یا خیر.
 •  مجامع نمادهای بازار بورس ایران:یکی از انواع کسب سود در بازار بورس بورس اوراق بهادار تهران شرکت در مجمع عمومی عادی سالیانه و عمومی فوق‌العاده می‌باشد که تمامی نمادهای بورسی هرسال این مجامع را برگزار می‌کنند ما در تحلیل بنیادی نحوه سوددهی در بحث مجامع را به‌طور جامع به دانش‌آموختگان آموزش می‌دهیم.

تحلیل تکنیکال | 3 جلسه ۴ ساعته

بعد از ساخت دایره طلایی که شامل بهترین و پررونق‌ترین شرکت‌های حال حاضر بازار سهام ایران می‌باشند ما از علم تکنیکال به‌عنوان ابزاری برای بهترین قیمت و حالت ورود و خرید سهامی استفاده می‌کنیم که احتمال رشد آن‌ها از ریزششان بیشتر باشد.

در طی این سه جلسه از دوره آموزش بورس در بندرعباس ابتدا ما با موضوعات اولیه تحلیل تکنیکال آشنا می‌شویم. پس از آن الگوهای قیمتی سهام و یا همان چارت پترن ها را فرا می‌گیریم و درنهایت از استراتژی خرید در سطوح بالایی قیمت، مربوط به بخش ورود به سهم های بازار بورس ایران در استراتژی قدرتمند آپر که برگرفته از تکنیک‌های خریدوفروش افسانه‌های بورسی دنیا می‌باشد.

در انتهای جلسات تکنیکال از دو اهرم و بازوی قدرتمند در استراتژی آپر، که شامل استفاده از الگوهای قیمتی سهم در خرید به عنوان فنرهای سهم و استفاده از شاخص های بازار به عنوان حامیان سهم جهت شناسایی سهام ارزنده و آماده رشد در بازار بهره میبریم تا به یک سوددهی بالا و مداوم در بازار بورس ایران برسیم.

تحلیل رفتارشناسی | ۳ جلسه ۴ ساعته

با یادگیری علم رفتارشناسی در بازار سهام می‌توانید اطمینان از ورود به سهم را در لحظه خرید در خود ایجاد نمایید چراکه هر سهم دز روانشناسی بازار حرکات خاص خودش را دارد.

 •  علم کندل شناسی و یا پرایس اکشن:
  با شناخت انواع کندل و یا شمع‌ها در کنار یکدیگر در هر یک از روزهای کاری ما می‌توانیم تاحدی رفتار سهم را در روز بعد شناسایی کنیم.
 • رفتار ورود و خروج پول:
  با یادگیری این قسمت از علم رفتارشناسی قادر به شناسایی رفتارهای هدفمند ورود یا خروج پول هوشمند در هر بازه زمانی هستید.
 • عملکرد حقیقی و حقوقی سهام:
   با یادگیری این قسمت شما قدرت تشخیص تغییر مالکیت‌ها از حقیقی به حقوقی و یا بالعکس را فرا خواهید گرفت و تأثیرات مثبت و منفی هر یک از این تغییرات را می‌توانید تشخیص دهید.
 • وزن خریدار و فروشنده:
  در این بخش می‌توانید با شناخت وزن خریدار و فروشنده در هرروز کاری متوجه آیتم‌های مثبت و منفی آن شوید.
 • نقد شوندگی سهم:
  با شناخت این آیتم از علم رفتارشناسی یاد می‌گیریم که چگونه سهم‌های باقابلیت نقد شوندگی ضعیف را شناسایی کنیم تا از درگیر شدن با صف فروش سنگین در این سهم‌ها اجتناب کنیم.
 • تابلو خوانی
  در قسمت تابلو خوانی کلیه موارد مهم تابلوی بازار بورس ایران را فرا می گیریم تا با تمامی ابعاد سایت تابلوی بازار بورس ایران، آشنا شده و آن ها را فرا بگیریم.
 • فیلترنویسی
  در این بخش با قسمت دیده بان سایت تابلو بازار بورس ایران آشنا شده و بصورت اختصاصی بروی بخش فیلترنویسی تمرکز کرده تا بتوانیم از ابزار فیلتر نویسی سهام در جهت پیدا کردن سهام بازار بورس ایران با ویژگی های رفتاری و تکنیکالی مدنظر خودمان بهره ببریم.

مدیریت سرمایه | ۱ جلسه ۴ ساعته

بعد از ورود مطمئن به سهم بایستی خروج سر موقع و صحیح را به کمک فراگیری علم مدیریت سرمایه فرابگیریم که طبیعتاً خروج از سهم به دو طریق انجام می‌گیرد:

 •  خروج از سهم در ضرر:
  قطعاً در هر معامله‌ای که ما انجام می‌دهیم نمی‌توانیم در تمام معاملات با سود خارج شویم و گاهی اوقات مجبور به تحمل ضرر هستیم ولی استراتژی مدیریت سرمایه طوری طراحی‌شده است که کمترین ضرر ممکن در معاملات متوجه شما عزیزان گردد.
 • خروج از سهم در سود:
  استراتژی آپر در بخش مدیریت سرمایه و بحث خروج از سهم به نحوی طراحی‌شده است که ما اگر در معامله‌ای در سود هستیم بتوانیم بیشترین سود ممکن را از آن سهم گرفته و سپس از آن خارج شویم.

روانشناسی معامله گر | ۱ جلسه ۴ ساعته

بخش روانشناسی معامله گر بلافاصله پس از دوره تحلیل گری شما آغاز می‌شود که در آن یک تحلیلگر بازار بورس با یادگیری کنترل هیجان و احساسات خود تبدیل به یک معامله گر می شود و در طول این بخش ما با تهیه نمودار نرخ معاملات، شما را در جهت کنترل هرچه بهتر هیجانات خود در بازار کمک خواهیم کرد.

 • ترس و طمع و امید
  سه نمونه از بارزترین هیجاناتی که به هر انسان هنگام معامله وارد می شود که باعث اجرای خرید کاملاً اشتباه در معاملات بورسی خواهند شد را با شناخت و تمرین پیاپی به کمک یکدیگر بهبود خواهیم بخشید.
 • معاملات ایزوله
  یکی از آموزش های مفید در این دوره بحث معاملات ایزوله می باشد که به شما آموزش می دهد چگونه در هر یک از معاملات تان بدون تاثیر از معاملات قبلی خود چه سودآور و چه زیان ده در این بازار به فعالیت بپردازید.
 • طرح نرخ برد
  در این بخش ما با طرح نرخ برد بعد از کسب نرخ معاملات سعی در بالا بردن تعداد معاملات سودآور خواهیم داشت، به این صورت که نرخ برد شما در ۲۰ معامله آخر به چه صورتی بوده است و چند درصد از این معاملات با سودهی به پایان رسیده اند و شما چگونه می‌توانید از طرح نرخ برد استفاده ببرید.

سیستم های معاملاتی خرید در کف | ۲ جلسه ۴ ساعته

در این جلسات به بحث آشنایی با ساز و کار بازارهای دوطرفه و نحوه سودآوری در جهت نزول بازر خواهیم پرداخت و در نهایت با چندین سیستم معاملاتی خرید در کف قیمتی بازار های سرمایه که در بازارهای جهانی مانندذ فارکس و ارز دیجیتال، نیز کاربرد فراوانی دارند، را فرا خواهیم گرفت.

دوره آموزش بورس در بندرعباس

برای ثبت‌نام در دوره آموزش بورس اطلاعات خود را در فرم زیر ارسال کنید.

خدمات دوره آموزش بورس در بندرعباس

پشتیبانی حرفه ای

در طول دوره و پس از اتمام دوره به صورت رایگان پاسخگوی سؤالات شما خواهیم بود.

وبینارهای هفتگی

هر هفته وبینار آموزش رایگان بورس جهت رفع اشکالات دانش‌آموختگان برگزار می‌شود.

بروز رسانی رایگان

شما یک‌بار هزینه پرداخت می‌کنید و کلیه بروزرسانی‌های دوره برایتان رایگان خواهد بود.

شرایط پرداخت

دارای شرایط ویژه پرداخت که می‌توانید به‌صورت اقساطی هزینه دوره را پرداخت کنید.

چطور می‌تونم در بندرعباس، کد بورسی آنلاین دریافت کنم؟

گام مهم بعدی برای انجام و شروع سرمایه‌گذاری در بورس این است که از کارگزاران تراز اول کشور اقدام به دریافت کد بورسی و کد آنلاین کنید همچنین در سامانه سجام ثبت نام کنید.

کارگزار بورس بستری را فراهم می‌کنند که شما بتوانید به‌راحتی و به‌صورت آنلاین خریدوفروش‌های خود را انجام دهید. شما می‌توانید کد بورسی و کد آنلاین خود را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

ثبت‌نام

دوره آموزش ارز دیجیتال و فارکس 

کالج تی بورس با تکیه‌بر تجربه چندین ساله در بازار بورس و اوراق بهادار، اقدام به ایجاد استراتژی خرید در سطوح بالایی (آپر) نموده ، تا تمامی افراد با هر سطح از دانش و آگاهی بتوانند با تکیه‌بر اندوخته‌های خود در این دوره آموزشی.