آموزش آتی کالا، بورس، زعفران، نقره، سکه

دوره آموزش بازار آتی کالا | آموزش آتی زعفران، نقره، سکه، پسته، زیره 

کالج تی‌بورس | معامله‌گری به سبک جهانی

پخش ویدیو

ویدئوی معرفی دوره آموزش آتی کالا | حسین شمس

معامله گران بورس ایران به شناسایی سود فقط از رشد قیمت ها در جهت صعود آشنایی دارند. با توجه به ریزش های طولانی در بورس و محدودیت های این بازار از جمله: وجود صف خرید وفروش مکرر و نبود اهرم برای نوسان گیری تیم کالج تی بورس شروع به آموزش بازارهای موازی با بورس کرده است. بازار هدف تیم ما آتی کالا است.

در این بازار قابلیت جذاب کسب سود از ریزش قیمت ها وجود دارد. وجود اهرم های متنوع می تواند با ترکیب استراتژی مناسب، سود آوری مستمری را برای معامله گران فراهم نماید.

آموزش بازار آتی کالا (نقره، سکه، زعفران، پسته، زیره و بورس)

  • بخش اول: آموزش مبانی منحصر به آتی کالا
  • بخش دوم: ارائه استراتژی های متنوع
  • بخش سوم: مدیریت سرمایه و تمرین عملی
آموزش صفر تا صد
5 جلسه آموزشی
 
20 ساعت آموزش

توضیحات دوره آموزش آتی کالا | آموزش آتی زعفران، نقره، سکه، پسته، زیره و بورس

در کلاس های آموزش آتی کالا سعی بر ساده سازی مطالب برای درک بهتر بازار شده است. توضیحات حول محور کاربردی بودن و امکان اجرا کردن استراتژی ها و مطالب تئوری است. رکن اصلی بازار آتی کالا درک بازار مبتنی بر قرارداد است و سپس اجرای عملی مطالب آموزش داده شده است.
در همین راستا یک هفته بعد از اتمام دوره ی آموزشی مستند معاملات تیم آتی کالا به همراه فرصت های ایجاد شده در همین هفته ارائه می‌شود. هدف اصلی این دوره یادگیری و سپس اجرا کردن درست استراتژی معاملاتی برای کسب سود مستمر و لذت بردن از معامله ی درست است.

نردبان موفقیت در بازار آتی کالا

پله اول: مقدمه ورود به بازار آتی کالا

آشنایی با مبانی بازار های مشتقه و بازار کالایی، در این بخش از آموزش‌ها الفبای شکل‌گیری یک قرار داد آتی و تشکیل بازار های کالایی در جهان و ایران توضیح داده می شود. با مثال های فراوان و دیدگاه های مختلف موجود در بازار آتی کالا سعی در توضیح فلسفه ایجاد این بازار شده است. درک ودرونی کردن مطالب پایه و فلسفه تشکیل یک بازار ابتدای ورود به یک بستر معاملاتی است.

پله دوم: فاندامنتال آتی کالا و موقعیت های خرید و فروش

در بخش فاندامنتال عوامل موثر بر رشد و ریزش قیمت کالاهای موجود در بازار به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد و دیدگاه خریدار و فروشنده قرار داد ها در بازه های زمانی متفاوت بیان می شود.

 پله سوم: مدیریت سرمایه و استراتژی

بازار آتی کالا به دلیل وجود اهرم دارای ریسک های متفاوتی نسبت به بازار سهام است در نتیجه مدیریت سرمایه رکن اصلی موفقیت و سودآوری استراتژِی است.

 

سرفصل‌های دوره آموزش آتی کالا | آموزش آتی زعفران، نقره، سکه، پسته، زیره

 

بازارهای مشتقه در سرتاسر جهان دارای حجم معاملاتی بیشتری نسبت به بازارهای سهام هستند و طیف وسیعی از معامله‌گران با دیدگاه‌های متفاوت در این بسترها در حال فعالیت هستند.

آشنایی و درونی کردن فلسفه تشکیل این بازارها شرط ورود به بازار آتی کالا و سایر بازارهای مشتقه است. در این بخش ما راه ورود به دنیای متفاوت و جذاب مشتقه را نشان شما خواهیم داد.انواع معاملات در بازار کالایی، نحوه تشکیل قرارداد آتی، دیدگاه خریدار و فروشنده و احتمالات پیش رو در این بخش ارائه می‌شود.

عوامل مختلفی ازجمله نرخ ارز، فصل برداشت و شرایط آب و هوایی بر روی قیمت کالاهای بازار آتی کالا تأثیر دارند. شناخت این عوامل و نحوه کسب سود از اختلاف قیمت بازار نقدی و بازار آتی می‌تواند زمینه کسب سود کم ریسک و مستمری را برای سرمایه‌گذاران به نام آربیتراژ فراهم کند.

در این بخش هم‌چنین ارزش‌گذاری قراردادهای آتی ارائه می‌شود که می‌تواند به تشخیص قیمت مناسب خریدوفروش مناسب همین‌طور تورم مورد انتظار معامله‌گران دید بهتری بدهد.

به دلیل وجود قرارداد و تاریخ اجرا، فرصت زمانی معامله بر روی قراردادها محدود هست. همین ویژگی کندل شناسی و استراتژی مختص به این بازار را ایجاد کرده است.

شناخت بهتر خرد جمعی موجود در این بازار و تحلیل تکنیکال مناسب با شرایط، معامله‌گر را مسلح به قوی‌ترین ابزار موجود در هر بازار می‌کند. ما در این بخش به آموزش استراتژی‌های به‌روز و متنوع بازار آتی کالا خواهیم پرداخت.

تعریف کلی علم اقتصاد: تخصیص منابع محدود بازار مالی به نیازهای نامحدود معامله‌گران است در صورت ترکیب مدیریت سرمایه مناسب با ابزار تحلیل گری مناسب و کنترل ذهن هر معامله‌گری می‌تواند به سودآوری جذاب و مستمری دست پیدا کند.

در این بخش ما با ارائه فرصت‌های پیش‌آمده و معاملات صورت گرفته‌ی تیم آموزشی سعی در آماده کردن دانش‌آموختگان خود برای ورود عملی به بازار داریم.

دوره آموزش بازار آتی کالا | آموزش آتی زعفران، نقره، سکه، پسته، زیره و بورس

لایو تریدینگ

جلسات آنلاین معاملاتی توسط اساتید دوره

بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تا انتهای جلسه اول دوره

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی رایگان در طول دوره و بعد از اتمام دوره

بروز رسانی رایگان

بروزرسانی رایگان دوره آتی کالا

اهمیت بازار آتی کالا در چیست؟

بازار آتی کالا یکی از مهمترین و پویاترین بازارهای مالی است که در آن قراردادهای مبتنی بر تحویل آتی کالاهای مختلف معامله می‌شوند. اهمیت بازار آتی کالا به دلایل زیر مورد توجه قرار می‌گیرد:

۱. مدیریت ریسک: بازار آتی کالا به مشتریان امکان می‌دهد تا با خرید و فروش کنترلی بر ریسک‌های قیمت کالاهای آتی خود را به دست بگیرند. این ابزارها از معرق‌های قراردادهای آتی برای محافظت در مقابل تغییرات ناگهانی قیمت استفاده می‌کنند و به مشتریان اجازه می‌دهند تا عملکرد مالی خود را بهبود بخشند.

۲. تعیین قیمت: بازار آتی کالا نقش مهمی در تعیین قیمت کالاها در آینده بازی می‌کند. این بازار به تجار، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کمک می‌کند تا قیمت‌های آتی کالاها را پیش‌بینی و به نتایج خود رفتار کنند.

۳. حفظ تعادل عرضه و تقاضا: بازار آتی کالا از طریق ایجاد محیطی برای تبادل و معامله کالاها به حفظ تعادل عرضه و تقاضا در بازار کمک می‌کند. این بازار تأمین کنندگان و خریداران را در یک محیط منظم و شفاف گرد هم می‌آورد و امکان تطبیق بهتر بین عرضه و تقاضا را فراهم می‌کند.

۴. فرصت های سرمایه گذاری: بازار آتی کالا فرصت‌های بسیاری برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند. این بازار به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا با خرید و فروش قراردادهای آتی کالاها درآمدزایی کنند و در بازار جوانب خاصی از کالاهایی که به آن علاقه‌مندند، سرمایه گذاری کنند.

بنابراین، بازار آتی کالا اهمیت بالایی در جهت مدیریت ریسک، تعیین قیمت و حفظ تعادل عرضه و تقاضا دارد و فرصت‌های سرمایه گذاری خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند.

تصاویر دوره آموزش بازار آتی کالا | آموزش آتی زعفران، نقره، سکه، پسته، زیره و بورس

آموزش آتی کالا، بورس، زعفران، نقره، سکه

دوره‌های آموزش تخصصی کالج تی‌بورس

در چه بازاری می خواهید تبدیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای شوید؟

4.8/5 - (25 امتیاز)