سبدگردانی در بورس

کالج تی‌بورس | معامله‌گری به سبک جهانی

سبدگردانی در بورس

تیم مشاوره سبدگردانی کالج تی‌بورس

یکی از بهترین راهکار های افزایش درآمد و ثروت در کشور هایی که نرخ تورم بالایی دارند، سرمایه گذاری می باشد. یکی از بهترین بازار ها برای سرمایه گذاری، بازار بورس سهام می باشد. اگر تاکنون سابقه فعالیت در این بازار را داشته باشید قطعا تاکنون کلمه سبدگردانی در بورس را شنیده اید.

سرمایه گذاری در بورس روش های زیادی دارد که یکی از بهترین و امن ترین روش ها، استفاده از سبدگردانی در بورس است. در توضیحات زیر قصد داریم به مفهوم، نحوه انجام و همچنین مزیت های سبدگردانی در بورس بپردازیم.

سبدگردانی در بورس چیست؟

سبدگردانی در واقع به معنی سپردن سرمایه افراد حقیقی یا حقوقی به یک شخص یا تیم به منظور سرمایه گذاری در بورس می باشد. عموما مدیریت سرمایه های سبد بر عهده افرادی است که در حوزه سرمایه گذاری در بازار بورس مهارت و تبحر دارند و در طی سال های اخیر خود توانسته اند از طریق سرمایه گذاری در بازار سهام به سود معقول و خوبی دست پیدا کنند.

مدیر یا تیم سبد گردان عموما در زمینه سرمایه گذاری تخصص دارد و سال ها تجربه در این حوزه دارند. به همین علت در مدیریت سرمایه ها عملکرد بهتری از سایر افراد دارند و عموما نرخ سود آوری مستمر و مناسبی دارند.

مالکیت سرمایه های اشخاص سرمایه گذار تماما برای شخص آن ها بوده و تنها مدیریت سرمایه بر عهده مدیر سبد می باشد. استفاده از روش سرمایه گذاری در سبد برای افرادی که در حوزه بازار بورس اطلاعات و تخصص ندارند بسیار مناسب است. عموما افرادی که شغل های دیگری داشته و نمی توانند وقت آزاد برای بررسی بازار داشته باشند، از این روش استفاده می کنند.

سبدگردانی در بورس چگونه انجام می شود؟

سبدگردانی در بورس امروزه در ایران بسیار رواج یافته و شرکت ها زیادی در زمینه مدیریت سبد سرمایه گذاری فعالیت می کنند. اگر قصد سرمایه گذاری در سبد را دارید ابتدا باید به دنبال یک سبد گردان حرفه ای، مجاز و مطمئن بگردید. برای شروع سرمایه گذاری در سبد شما باید واحد های سبد مورد نظر را خریداری کنید. هر سبد دارای واحد هایی با قیمت مشخص و معینی هستند که هر ساله با افزایش میزان سودآوری سبد، قیمت آن افزایش می یابد.

برای شروع سبدگردانی در بورس، شما باید قراردادی را با مدیر سبد گردان امضا کنید. این قرارداد معمولا شامل میزان سرمایه گذاری شما، مدت زمان سبدگردانی، کارمزد و سایر شرایط دیگر می باشد.

مدیر شرکت سبد گردان با بررسی و تحلیل بازار و سهام شرکت های مختلف، موقعیت های سرمایه گذاری کم ریسک و با بازدهی مناسب را پیدا می کند و سرمایه ای که مدیریت آن را برعهده دارد بین سهام های مختلف و متنوع پخش می کند. به این ترتیب پس از یک یا چند سال سرمایه موجود در سبد به رشد قابل توجه و خوبی می رسد.

 

مزیت های استفاده از سبدگردانی در بورس

برای سرمایه گذاری در بورس مانند فعالیت در بقیه ی بازار های سرمایه گذاری، شما نیاز به دانش، مهارت و تجربه بالایی می باشید. زیرا در بورس، گزینه های سرمایه گذاری و ابزار های معاملاتی بسیاری وجود دارد. که شما با شناختن آن ها می توانید تاثیر مهمی در افزایش احتمال موفقیت خود داشته باشید. از همین رو است که آموزش رایگان بورس در مشهد برای شما بسیار مهم است.

کالج تی بورس متناسب با اهمیت موضوع آموزش بورس و همچنین به منظور حمایت از فعالان بازار سرمایه اقدام به آموزش رایگان بورس در مشهد نموده است. شما می توانید با کالج تی بورس از آموزش های رایگان آن بهره مند شوید. تا بتوانید به خوبی اقدام به سرمایه گذاری در بورس کنید.

  • مدیر یا تیم سبد سرمایه گذاری می تواند با تکیه بر تخصص، تجربه و مهارتی که در این زمینه دارند، بهترین موقعیت های بازار سهام را پیدا کرده و به طور حرفه ای سرمایه شما را رشد می دهند.
  • معمولا بازدهی سبد های سرمایه گذاری در بورس به نسبت معامله گران معمولی بهتر و بیشتر است.
  • شرکت های سبد گردان موظف به ایجاد شفافیت در عملکرد خود هستند. در واقع شما می توانید تمامی عملکرد سبد گردان را در طی سال های اخیر مشاهده کنید.
  • استفاده از روش سبدگردانی در بورس برای اشخاص عادی کم ریسک است. مدیران سبد معمولا سرمایه ها را در بخش های مختلف پخش می کنند و این موضوع ریسک افت سرمایه را بسیار کاهش می دهد.

سخن پایانی

در نهایت توصیه می شود اگر چنانچه قصد استفاده از روش سبدگردانی در بورس را دارید، بهتر است قبل از هر چیز در مورد عملکرد شرکت در ماه ها و سال های قبل تحقیق کنید و با آگاهی کامل اقدام کنید. شرکت های سبدگردانی عموما سبد های متنوعی دارند و شما با توجه به سطح ریسک پذیری خودتان می توانید یکی را انتخاب کنید.

همچنین لازم به ذکر است که اکثر شرکت ها قرارداد های یکساله برای مشتریان خود ارائه می دهند. اگر سرمایه ای در اختیار دارید که حداقل تا سال آینده هیچ نیازی به آن ندارید می توانید در این زمینه سرمایه گذاری کنید. در صورتی که در مدت زمان کمتری قصد تسویه حساب با شرکت سبد گردان را داشته باشید معمولا درصد کمی از سرمایه شما به عنوان جریمه و کارمزد برداشت می شود.

جهت مشاوره سبدگردانی ثبت‌نام کنید

  • محاسبات زیر را انجام دهید *

4.9/5 - (118 امتیاز)