معرفی دوره آموزش بازار آتی کالا در شیراز
کالج تی‌بورس | معامله‌گری به سبک جهانی

پخش ویدیو

بازارهای کالا برای رفع نیاز پوشش‌دهندگان ریسک یا همان کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات ایجاد شد. نیاز به شفافیت قیمت در عرضه و تقاضا از مهم‌ترین مواردی بود که شامل حال عرضه‌کنندگان محصولات در این بازار شد. بازار کالا با داشتن یک ساختار منسجم و مشخص نیاز اصلی خریداران که اصالت محصول تولیدشده و پاسخگو بودن یک‌نهاد در رابطه با فرآیند تحویل است را برطرف کرد.

هم‌چنین با جمع آموری آمار قیمت و معاملات محصولات در بورس کالا داده‌های ارزشمندی از نحوه حرکت قیمت در فصل‌های مختلف و شرایط سیاسی متفاوت به دست آمد که در بخش تنظیم قیمت کالا کمک فراوانی به حرکت مناسب قیمت‌ها کرد.

آموزش صفر تا صد
5 جلسه آموزشی
 
20 ساعت آموزش

سرفصل‌های دوره آموزش بازار آتی در شیراز

 

کالج تی بورس بخش مشتقه (آتی و آپشن) را به سه بخش عمده تقسیم نموده:

  1. چرایی تشکیل کالا/جذابیت و ریسک‌ها
  2. استراتژی‌های متنوع در بخش آتی
  3. مدیریت سرمایه در بازار کالا

آمارهای معاملات در بازارهای مشتقه به‌وضوح نشان می‌دهد که بازارهای مبتنی برقرار داد با توجه به داشتن اهرم و دوطرفه بودن برای معامله گران جذاب تراست و همچنین حجم نقدینگی معاملات در این بازار بیشتر از بازارهای سنتی سهام است.

با توجه به جوان بودن بازار آتی و اختیار در ایران و شرایط جذاب و نزدیک به بازار جهانی ازجمله دوطرفه بودن و وجود اهرم در بازارهای مشتقه ی داخلی کالج تی بورس شروع به برگزاری دوره‌ی معامله گر حرفه‌ای آتی کالا نمود و تمام مواردی که یک سرمایه گذار برای شروع فعالیت خود در بازار آتی نیاز دارد را به‌صورت جامع آموزش می‌دهد.

بازار اختیار و آتی در ایران کمتر دیده‌شده و این بازارها علاقه‌مندان خاص خود را جذب نموده‌اند.

با رشد شدید شاخص کل در بورس ایران در سال‌های 98 و 99 همچنین شروع اصلاح سنگین شاخص در نیمه‌ی دوم سال 99 بازارهای مشتقه شرایط منطقی و ایده آلی را تجربه می‌کردند ولی از نبود نقدینگی فراوان در تمام قسمت‌های بازار رنج می‌بردند.

این معضل یعنی نبود نقدینگی به‌مرور کمتر شد و حجم نقدینگی در این بازارها به‌مرور رو به رشد قرار گرفت و شرایط را برای موقعیت‌های خریدوفروش فراوان محیا کرد و جریان معاملات را روان و با آرامش نمود.

نردبان موفقیت در بازار آتی کالا

ما در تیم آموزشی کالج موفقیت در بازار آتی را مستلزم گذاشتن از پله‌های موفقیت نردبان آتی می‌دانیم.

پله اول: دانستن تاریخچه ی بازار آتی کالا و چرایی تشکیل آن

شناخت تاریخچه و فلسفه تشکیل یک بازار می‌تواند شرایط فکری را برای یک ورود امن و مناسب محیا کند و اولین قدم برای شناخت جذابیت‌ها و ریسک‌های یک بازار باشد.

پله دوم: بنیادی بازار آتی کالا

بازارهای کالایی شرایط را برای فعالیت تمام تیپ‌های شخصیتی اعم از پر ریسک و کم ریسک محیا کرده است و با دادن ابزارهای مختلف کنترل ریسک را به عهده معامله گر گذاشته است. استراتژی‌های مختلف و متنوع به سبک بازارهای جهانی در بازار داخلی در جریان است و روزبه‌روز نقاط ورود جذاب‌تری را در تیررس معامله گران آگاه قرار می‌دهد.

پله سوم: مدیریت سرمایه و کنترل ریسک

مدیریت سرمایه ارزشمندترین بخش در تمام آموزش‌های مرتبط به بازار مالی و اشتغال است و معامله گر در این بخش باید با اندازه‌گیری ریسک معامله بتواند به‌اندازه لازم و با نقدینگی مناسب وارد معامله شود و خروجی امن داشته باشد.

تاریخچه تشکیل بازار کالا در جهان و ایران و شناخت فرصت‌های جدیدی که در این بازار برای معامله گران ایجاد می‌شود. همچنین ریسک‌های بالقوه را در این بازار معرفی می‌کنیم تا معامله گران با چشمی باز پا به دنیای آتی و مشتقه گذارند.

بخش فاندامنتال جذاب و خبری همچنین مروری برگذشته‌ی حرکت قیمت‌ها یک دید کلی از شرایط بازار به معامله گران می‌دهد که به‌تفصیل در این بخش به عوامل تأثیرگذار بر روی صادرات و میزان تولید محصولات مختلف خواهیم پرداخت.

استراتژی‌های متنوع برای پوشش دادن انواع ریسک و نوسان گیری روزانه با معرفی استراتژِی ACD که برای بازار آتی کالا بهینه‌سازی شده است.

ازآنجایی‌که ما در بازارهای مشتقه با قراردادهایی سروکار داریم که بر اساس زمان تا سررسید و دارایی پایه ارزش‌گذاری می‌شوند باید برای مشخص کردن قیمت مناسب ورود فرمولی ارائه دهیم؛ که بتواند نیازهای تحلیل گران را برطرف بسازد.

فرمول مناسب در بخش اختیار، بلک شولز است و در بخش آتی کالا فرمول ارزش‌گذاری و قیمت منصفانه است.

با توجه به قابلیت ریسک کردن بیشتر در بازارهای مشتقه و فرآیند کال مارجین شدن باید حد ضررهای مناسب همراه با مدیریت سرمایه به دانش‌آموختگان ارائه شود و میزان ریسک در بازار به حداقل تقلیل پیدا کند.

در بخش آخر از آموزش‌ها با معرفی سیگنال‌های به وجود آمده طبق استراتژی در هفته‌های گذشته و ارائه مستند معاملاتی تیم آتی سعی شده مطالب تئوری ارائه‌شده به‌صورت مستند و شفاف ارائه شود.

دوره آموزش بازار آتی کالا در شیراز

لایو تریدینگ

جلسات آنلاین معاملاتی توسط اساتید دوره

بازگشت وجه

ضمانت بازگشت وجه تا انتهای جلسه اول دوره

پشتیبانی حرفه ای

پشتیبانی رایگان در طول دوره و بعد از اتمام دوره

بروز رسانی رایگان

بروزرسانی رایگان دوره آتی کالا

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

محاسبات زیر را انجام دهید *