آموزش آنلاین بورس ایران

آموزش آنلاین بورس ایران | کالج تی بورس

اگر بخواهید ریسک ضررتان را در بورس کاهش دهید و معاملات منطقی و صحیح داشته باشید باید حتما سرمایه گذاری در بورس را به صورت اصولی بیاموزید. پکیج آموزش بورس آنلاین با عنوان معامله گر حرفه ای توسط کالج تی بورس به روش آنلاین در  ۲۵ ساعت انجام خواهد شد.

باور ما اینست که در این دوره شما آنچه را که برای تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای به آن نیاز دارید که شامل ترکیبی از تحلیل بنیادی ، تحلیل تکنیکال ، رفتار شناسی ، مدیریت سرمایه و ریسک و روانشناسی معامله گری خواهید آموخت که در انتها مباحث به صورت جزئی گفته خواهد شد.

تیم های آموزشی دوره حضوری معامله گر حرفه ای متشکل از مدرسین و مربیان معامله گر و با تجربه، در طول دوره تا رسیدن شما به تسلط کامل در مباحث کنارتان خواهند بود. پس از اتمام دوره آزمون تحلیلگری و معامله گری از شما گرفته می‌شود تا سطح علمی شما را سنجیده و برای بهبود آن برنامه ریزی کنیم .دوره تحلیلگری شما که به اتمام رسید به عنوان کاربر دائمی در سامانه پرسش و پاسخ عضو خواهید شد. در این سامانه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی تمامی سوالات تحلیلگری و معامله گری شما خواهیم بود.

در نهایت پس از اتمام دوره شما برای همیشه عضوی از خانواده کالج تی بورس خواهید بود. هر جمعه ساعت ۲۱ جلسات آنلاین بورس پلاس جهت به روز رسانی تغییرات دوره، رفع اشکال و مرور کلی مباحث و … برای دانش آموختگان کالج به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

سرفصل‌های دوره آموزش آنلاین بورس ایران

تحلیل بنیادی | دوره آموزش بورس آنلاین

آشنایی و آموزش تحلیل بنیادی پیشرفته بورس چیست؟

تحلیل بنیادی چیست و چگونه می توانیم سهام بازار بورس را از نظر بنیادی تحلیل کنیم؟ در دوره آموزش تحلیل بنیادی بورس ایران در کنار آشنایی با این تحلیل، مفاهیم از مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش داده خواهد شد.

جلسه صفر: پیش‌نیاز های دوره آموزش بورس

شما پیش از ورود به دنیای بورس، نیازمند دانستن اطلاعاتی از قبیل تاریخچه این بازار، مفهوم عرضه‌ اولیه های بورسی و … می‌باشید. در اینجا گام هایی پیش از ورود شما بعنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای در بازار بورس تعبیه شده است تا بتوانید شروعی بدون هیچگونه پیش نیاز داشته‌ باشید

جلسه اول آموزش تحلیل بنیادی: مفاهیم تحلیل بنیادی

برای اینکه به جواب سوال تحلیل بنیادی چیست برسیم. باید بدانیم که نیاز اولیه هر تحلیلگر بنیادی در بازار بورس این است که بتواند به اطلاعات و گزارش‌های یک شرکت دسترسی داشته باشد. اطلاعاتی که در سایت کدال در طول سال منتشر می‌شود حاوی اطلاعات وسیعی است که اگر با مفاهیم آن آشنا نشویم قادر نخواهیم بود شرکت‌های ارزشمند را برای سرمایه‌گذاری شناسایی کنیم.

درنتیجه شناخت کامل مفاهیم تحلیل بنیادی در بورس مارا قادر خواهد ساخت تا بتوانیم با استفاده از پارامترهای تحلیل بنیادی سهام ارزشمند و مناسب سرمایه‌گذاری را از سهام غیر ارزشمند تفکیک کنیم. بعد از دیدن این ویدیو از آموزش آنلاین بورس ایران با مفاهیم اولیه سودآوری آشنا و خواهید فهمید که منظور ما از تحلیل بنیادی چیست.

جلسه دوم: استراتژی روند سودآوری TTM

در بازار بورس ایران حدود ۴۰ صنعت و ۶۰۰ سهم در دسترس معامله گران قرار دارد. با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر تمام ۶۰۰ سهم ارزش سرمایه‌گذاری ندارد؛ چراکه اوضاع مالی برخی از آن‌ها در وضعیت مطلوبی قرار ندارد. از طرفی این توانایی در فردی وجود ندارد که بتواند تغییرات قیمت حدود ۶۰۰ سهم را روزانه رصد و پیگیری کند. پس در گام اول تحلیل بنیادی نیاز است که متوجه شویم کدام سهام در بازار بورس از وضعیت سودآوری خوبی برخوردار هستند.
استراتژی TTM این است که شرکت‌های سودآور را برای ما از شرکت‌های زیان‌ده جدا و تفکیک می‌کند. درنتیجه شما در انتهای جلسه‌ی دوم آموزش آنلاین بورس ایران قادر خواهید بود شرکت‌های سودآور را شناسایی کنید. بعد از دیدن این ویدیو با یکی از استراتژی های بنیادی به نام TTM آشنا خواهید شد.

جلسه سوم آموزش تحلیل بنیادی: استراتژی کانسلیم

در گام قبلی تحلیل بنیادی شرکت‌های سودآور برای ما شناسایی شدند. اما اگر روی درآمدها و سودهای فصلی یک شرکت دقیق‌تر بشیم متوجه خواهیم شد که رشد سود برخی از شرکت‌های سودآور چندان جهشی نیست.
ما در این جلسه قصد داریم متوجه شویم کدام‌یک از شرکت‌های  سودآور توانستند جهشی سودآوری خود نسبت به مدت مشابه سال قبل ایجاد کنند. به بیانی دیگر کدام شرکت‌ها گذشته خود را به‌خوبی رد کرده‌اند. درنتیجه شما با آموزش استراتژی کانسلیم در بورس شرکت‌های سودآوری که جهش در سودآوری خود دارند را شناسایی کنید و گام مهمی را در تحلیل بنیادی بردارید.

با مشاهده این ویدیو از دوره معامله گر حرفه ای استراتژی کانسلیم را خواهید آموخت، این جلسه از آموزش آنلاین بورس ایران به شما کمک خواهد کرد که شرکت های جهشی از لحاظ سودآوری را شناسایی کنید.

جلسه چهارم: آموزش استراتژی توان تعدیل

در گام‌های قبلی با ابزارهایی از تحلیل بنیادی آشنا شدید که اطلاعات وضعیت گذشته بنیادی یک شرکت را بررسی می‌کرد. اما هر شرکت برای خود ۲ وضعیت بنیادی دارد.

وضعیت اول گذشته آن است و وضعیت دوم آینده آن سهم است. حال شرکتی که درگذشته سودآور بوده چه تضمینی وجود دارد که در گزارشات آینده خود بازهم سودآور باشد. قصد داریم در این جلسه برسی وضعیت گزارشات آمار تولید و فروش بپردازیم و با استفاده از استراتژی توان تعدیل آینده‌ی هر شرکت را تحلیل کنیم.

درنتیجه استراتژی توان تعدیل می‌توانیم روی شرکت‌های سرمایه‌گذاری کنیم که هم درگذشته اوضاع خوبی داشتند و هم در آینده وضعیت مطلوبی دارند. بخش بسیار مهمی از وضعیت بنیادی یک سهم، آینده آن خواهد بود. ویدئو جلسه چهارم دوره آموزش آنلاین بورس ایران این دغدغه را برای شما حل خواهد کرد.

جلسه پنجم: آموزش ساخت دایره طلایی سهام

نتیجه‌ی تمام آموزش های قبلی دوره آموزش تحلیل بنیادی پیشرفته این خواهد بود که شما بتوانید با تلفیق آن ابزارها از بین حدود ۶۰۰ شرکت به بهترین شرکت‌ها بازار در هرلحظه از زمان برسید. اصطلاحاً ما در هرم موفقیت معامله‌گر به بهترین‌های بازار دایره‌ی طلائی سهام می‌گوییم.

ما معتقدیم سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های دایره طلائی سهام یک مسیر مطمئن و سودآور برای شما خواهد بود. در این جلسه بعد از یادگیری و آشنایی با فضای کامل نرم افزار دایره طلایی سهام، می توانید درمدت زمان بسیار کمی وضعیت بنیادی هر شرکت رو تحلیل کنید.

در این جلسه از آموزش آنلاین بورس ایران بعد از یادگیری و آشنایی با فضای کامل نرم افزار دایره طلایی سهام، می توانید درمدت زمان بسیار کمی وضعیت بنیادی هر شرکت رو تحلیل کنید.

جلسه ششم آموزش تحلیل بنیادی: مجمع سالیانه

جدا از پارامترهای تحلیلی‌ که هر فرد باید آموزش ببیند تا قادر باشد یک شرکت را از جهات مختلف تحلیل و برسی کند. باید با مفاهیم و اتفاقات رایجی که پیرامون یک سهم در بازار می‌افتد نیز آشنا باشد.

یکی از اتفاقات رایج پیرامون هر سهم مجامع مختلفی است که در طول سال برگزار خواهد شد و هرکدام هدف و نتیجه‌ای دارد که می‌تواند روی قیمت سهم تأثیرگذار باشد. شما به‌عنوان یک فرد فعال در بازار بورس باید شناخت کافی نسبت به آن‌ها پیدا کنید.

در کنار مباحث تحلیلی، شناخت مفاهیم رایج در بازار بورس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این جلسه از آموزش آنلاین بورس ایران با مجمع عمومی عادی سالیانه و اتفاقات مربوط به آن آشنا خواهید شد.

جلسه هفتم: استراتژی افزایش سرمایه

یکی دیگر از مفاهیم رایج بازار بورس در آموزش تحلیل بنیادی پیشرفته مفهوم افزایش سرمایه که افزایش سرمایه موجب افزایش تعداد سهام یک شرکت و افت قیمت سهم می‌شود. از آن دست اطلاعاتی است که هر سرمایه‌گذار باید آشنایی کافی با آن پیدا کند.

شناخت و آشنایی با آن کمک می‌کند بتوانید افزایش سرمایه‌ی یک شرکت را از ابتدا تا انتها مورد برسی قرار دهید. و همچنین متوجه خواهید شد افزایش سرمایه از چه منابعی  و به چه شکل اتفاق می‌افتد  و اینکه چه نوع افزایش سرمایه‌هایی پتانسیل کسب سود بالایی برای سرمایه‌گذاری دارند.

درکنار مباحث تحلیلی، شناخت مفاهیم رایج در بازار بورس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در این جلسه از دوره آموزش آنلاین بورس ایران با مبحث جذاب افزایش سرمایه و اتفاقات مربوط به آن آشنا خواهید شد.

جلسه هشتم آموزش تحلیل بنیادی: بنیادی پلاس

یکی از دغدغه هایی که معامله گران تازه وارد به بازار همیشه همراه خود دارند این است که چگونه با دامنه کاملی از مفاهیم و اصطلاحات آشنا شوند.

ما در دوره معامله گر حرفه ای با هدف رفع این دغدغه برای دانش آموختگان خود، جلسه ای به نام بنیادی پلاس را تعریف کردیم که شما علاوه بر یادگیری اصلی‌ترین استراتژی‌های کالج تی بورس در تحلیل بنیادی، با مفاهیم گوناگون دیگری مانند شناخت ترازنامه، شناخت صورت سود و زیان، نسبت p/e آشنایی کامل پیدا کنید.

شما در ۷ جلسه قبلی دوره آموزش تحلیل بنیادی پیشرفته با اصلی ترین استراتژی های کالج تی بورس در بررسی وضعیت بنیادی یک شرکت آشنا شدید، جلسه بنیادی پلاس اطلاعات شما را در زمینه های دیگر بنیادی بالا خواهد برد.

تحلیل تکنیکال | دوره آموزش بورس آنلاین

آشنایی و آموزش تحلیل تکنیکال پیشرفته بورس چیست؟

تحلیل بنیادی چیست و چگونه می توانیم بهترین قیمت برای خرید یک سهم را مشخص کنیم؟ در دوره آموزش تحلیل تکنیکال بورس ایران در کنار آشنایی با این تحلیل، مفاهیم آن از مقدماتی تا پیشرفته به شما آموزش داده خواهد شد.

جلسه نهم آموزش تحلیل تکنیکال: مفاهیم تحلیل تکنیکال

برای ورود مطمئن به یک سهم و شروع سرمایه‌گذاری علاوه بر تحلیل بنیادی، تمام معامله گران حرفه‌ای به تحلیل دیگری به نام تحلیل تکنیکال یا اصطلاحاً تحلیل فنی نیاز دارند.

تمام هدف و کاربردی که تحلیل تکنیکال در هرم موفقیت معامله‌گر برای ما دارد شناسایی بهترین محدوده قیمتی خرید می‌باشد. محدوده قیمتی‌ای که احتمال رشد آن از آن نقطه از ریزش قیمت بیشتر است.

در جلسه نهم دوره آموزش آنلاین بورس شما، شروع یکی از مباحث پرکاربرد در بازار به نام تحلیل تکنیکال یا تحلیل فنی می باشد.

جلسه دهم: مفهوم پیووت و انواع روند قیمت

در جلسه قبلی با ابزارهای مقدماتی تحلیل تکنیکال آشنا شدیم، قصد داریم گام‌به‌گام با مفاهیم بااهمیت تحلیل تکنیکال آشنا شویم.

همان‌طور که یک کودک توان خواندن جمله‌ای از یک کتاب را ندارد، معامله گران تازه‌وارد نیز توان بالایی در درک تحرکات قیمت در نمودار هر سهم را ندارند. در این جلسه با انواع برگشت قیمت و تحرکات یک سهم به‌طور کامل آشنا خواهیم شد.

در جلسه دهم دوره معامله گر حرفه ای، با مفاهیم ابتدایی و بسیار مهم علم تکنیکال که ما را در فهم هرچه بهتر مباحث بعدی کمک می‌کند آشنا خواهیم شد. تکرار و تمرین این مباحث بسیار حائز اهمیت است.

جلسه یازدهم: بررسی انواع حمایت و مقاومت در نمودار قیمت سهام

ه‌عنوان شخصی که دریکی از بازارهای مالی پر پتانسیل کشور در حال فعالیت است، باید بدانیم پایه و اساس تمام بازارهای مالی عرضه و تقاضا می‌باشد. عرضه در بازار سهام توسط فروشنده یا فروشندگان و تقاضا توسط خریدار و یا خریداران ایجاد می‌گردد.
در نقاطی از نمودار قیمت سهم تقابلی بین عرضه و تقاضا اتفاق می‌افتد بطوریکه مشاهده می‌کنیم درجایی که عرضه بیشتر شده قیمت سهم ریزش می‌کند و در محدوده‌ای که تقاضا افزایش می‌یابد قیمت سهم رشد می‌کند.
همین رشد و ریزش قیمت‌ها باعث ساخت خطوط حمایت و مقاومت در نمودار قیمت می‌گردد که قصد داریم بیشتر با آن‌ها و کاربردشان آشنا شویم.

این جلسه از مبحث تکنیکال کمک زیادی به شما در جهت شناخت برگشت های قیمت خواهد کرد و متوجه خواهید شد که تقاط حمایت و مقاومت برای شما چه تهدیدات و فرصت هایی دارند.

جلسه دوازدهم: الگوهای بازگشتی قیمت در نمودار سهام

بعدازآنکه با مفاهیم ابتدایی تحلیل تکنیکال آشنا شدیم، نیاز است با جنبش و تحرکات قیمت به‌صورت حرفه‌ای‌تر آشنا شویم.

یکی از پرکاربردترین اتفاقاتی که در نمودار قیمت سهام مشاهده خواهیم کرد انواع الگوهای بازگشتی می‌باشند.
این الگوها دسته اول الگوهای پرکاربرد قیمت در بازار بورس ایران می‌باشد که هر معامله‌گری را در شناسایی روند آینده سهم کمک خواهد کرد.

در جلسه دوازدهم آموزش آنلاین بورس ایران، بخشی از الگوهای قیمتی پرکاربرد را در نمودار قیمت خواهید شناخت. این الگو بسیار پر کاربرد و به پیش بینی روند آینده یک سهم کمک می‌کنند.

جلسه سیزدهم: الگوهای ادامه‌دهنده قیمت در نمودار سهام

در جلسه قبل آموزش الگوهای قیمتی پرکاربرد بازار را شروع کردیم و بعدازآنکه با مفاهیم ابتدایی تحلیل تکنیکال آشنا شدیم، نیاز است با جنبش و تحرکات قیمت به‌صورت حرفه‌ای‌تر آشنا شویم.

یکی از پرکاربردترین اتفاقاتی که در نمودار قیمت سهام مشاهده خواهیم کرد انواع الگوهای ادامه‌دهنده می‌باشند. این الگوها دسته دوم الگوهای پرکاربرد قیمت در بازار بورس ایران می‌باشد که هر معامله‌گری را در شناسایی روند آینده سهم کمک خواهد کرد.

توصیه می‌گردد برای تسلط بیشتر جهت شناسایی انواع الگو قیمتی در نمودار سهم تمرین و تکرار این مباحث را در اولویت خود قرار دهید. در جلسه سیزدهم دوره معامله گر حرفه ای، بخشی از الگوهای قیمتی پرکاربرد را در نمودار قیمت خواهید شناخت. این الگو بسیار پر کاربرد و به پیش بینی روند آینده یک سهم کمک می‌کنند.

جلسه چهاردهم: بررسی جامع استراتژی آپر

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های معامله گران در بازار این است که با چه روش و استراتژی‌ای قیمت دقیق ورود به یک سهم را تشخیص دهند.

این تفکر کامل اشتباه است که شما در بازار بورس هرچه ابزار تحلیلی بیشتری بدانید حتماً موفق‌تر خواهید بود، خیر! بزرگ‌ترین معامله گران بورس دنیا و افراد موفق این حوزه مانند ویلیام اونیل، مارک داگلاس، نیکلاس دارواس و… این تفکر رادارند که شما به دنبال ساخت یک استراتژی کامل و البته کارا باید باشید و تلاش کنید در همه‌ی شرایط بازار به آن استراتژی پایبند باشید.

با آموزش استراتژی آپر قصد داریم دغدغه گفته‌شده را برای شما حل کنیم تا بتوانید عدد قیمتی دقیق ورود به یک سهم را شناسایی کنید. استراتژی آپر کاملاً بر اساس دیدگاه بزرگ‌ترین معامله گران بورس دنیا تدوین‌شده است.

در جلسه چهاردهم دوره معامله گر حرفه ای، دیدگاه و استراتژی اصلی کالج تی بورس جهت ورود به یک سهم را می‌آموزید. توجه داشته باشید این استراتژی طی سال‌ها در بازار بکار گرفته شده و تمامی اعضای کالج تی بورس طبق این استراتژی معاملات خود را انجام می‌دهند. با تمرکز بالایی این ویدئو را مشاهده بفرمایید.

جلسه پانزدهم: تکنیکال پلاس

شما در ۶ جلسه قبلی تحلیل تکنیکال با اصلی‌ترین استراتژی‌های کالج تی بورس در بررسی وضعیت تکنیکال یک شرکت آشنا شدید، جلسه تکنیکال پلاس اطلاعات شمارا درزمینه های دیگر تکنیکال بالا خواهد برد.

شما در ۶ جلسه قبلی تکنیکال با اصلی ترین استراتژی های کالج تی بورس در بررسی وضعیت تکنیکال یک شرکت آشنا شدید، جلسه تکنیکال پلاس اطلاعات شما را در زمینه های دیگر این تحلیل بالا خواهد برد.

مدیریت سرمایه و کنترل ریسک | دوره آموزش بورس آنلاین

آموزش مدیریت سرمایه در بورس و کنترل ریسک در بازار سرمایه

در دوره آموزش مدیریت سرمایه گذاری در بورس به اینکه کنترل ریسک در بازار سرمایه و حتی در سایر بازارهای مالی چیست، می پردازیم. تفاوت عمده معامله گران آماتور با معامله گران حرفه ای در کمتر ضرر کردن و کمتر سود از دست دادن است. در این بخش ما به شما کمک خواهیم کرد در هنگام معاملاتتان وقتی سود می کنید، آن را از دست ندهید و وقتی ضرر می کنید، کمترین ضرر ممکن را داشته باشید.

جلسه شانزدهم: مفاهیم مدیریت سرمایه و استراتژی خروج

در بخش‌های قبلی با برخی از اصول ورود به یک سرمایه‌گذاری آشنا شدید، اما باید بدانید که در تمامی معاملات خود قرار نیست با سود خارج شوید. بزرگ‌ترین معامله گران بورس دنیا نیز در کتاب‌ها و مقالات خود گاها از ضررهایی که متحمل شده‌اند، می‌گویند.

اما راهکار و نشان دادن بهترین عکس‌العمل در چنین مواردی چیست؟

تفاوت بزرگ یک معامله حرفه‌ای با یک معامله‌گر آماتور در این است، که فرد حرفه‌ای از قبل برنامه‌ای مشخص برای خروج از سهم خود دارد، چه آن خروج بخواهد در سود باشد چه بخواهد در ضرر باشد. در این جلسات قصد داریم دغدغه شمارا برای خروج از یک سهم حل کنیم.

در این جلسه از آموزش آنلاین بورس ایران وارد مباحث جدیدی از علم تحلیلگری خواهیم شد و بر روی خروج مطمئن از یک سهم کار خواهیم کرد.

جلسه هفدهم: قوانین سبد سهام (پرتفوی)

پرتفوی یا پرتفولیو کلمه‌ای نام‌آشنا در بازارهای مالی می‌باشد. تمام دارایی‌ای که شما برای خود تشکیل می‌دهید اعم از سهام و اوراق بهادار گوناگون به نام پرتفوی شناخته می‌شود.

حال قوانین و نکاتی را باید رعایت کنید تا ریسک سبد سهام شما نه بیش‌ازاندازه بالا باشد تا خطری شمارا تهدید کند و نه بیش‌ازاندازه پایین باشد تا احتمال کسب سود را برای شما بیش‌ازحد کم کند.

در این جلسه از علم مدیریت سرمایه، نحوه چیدمان پرتفوی و راه های کاهش ریسک یک پرتفوی را به شما آموزش خواهیم داد.

جلسه هجدهم: استراتژی طرح معامله

یکی دیگر از بزرگ‌ترین تفاوت‌های یک معامله‌گر حرفه‌ای با آماتور در این است که معامله‌گر حرفه‌ای از روز و شب‌های قبل می‌داند و بررسی کرده است تا روی چه سهامی و در چه نقطه‌ای سرمایه‌گذاری کند.

اما معامله گران آماتور چون طرح و برنامه‌ای برای خود ندارند، در لحظه تصمیم می‌گیرند و با جریانات روز حرکت می‌کنند که این موضوع بشدت باعث کاهش تمرکز و از بین رفتن آرامش او خواهد شد. این دغدغه فقط با نوشتن طرح و برنامه از قبل حل خواهد شد، همراه ما باشید.

در جلسه انتهایی از علم مدیریت سرمایه، نحوه طرح نویسی یک سهم را برای خرید و فروش آموزش خواهید دید. نکته حائز اهمیت این است که در یادگیری مفاهیم آن مشکلی احساس نمی‌کنید، اجرای این مباحث بسیار سخت است. پس درنتیجه تکرار و تمرین این مباحث را اولویت خود قرار دهید.

جلسه نوزدهم: مدیریت سرمایه پلاس

شما در ۳ جلسه قبلی علم مدیریت سرمایه با اصلی‌ترین استراتژی‌های کالج تی بورس در خروج از یک شرکت آشنا شدید، جلسه مدیریت سرمایه پلاس اطلاعات شمارا درزمینه های دیگر این علم بالا خواهد برد.

این جلسه از آموزش آنلاین بورس ایران خارج از سرفصل‌های آموزشی است. در حال حاضر ویدیویی برای این جلسه وجود ندارد.

رفتارشناسی در بورس | دوره آموزش بورس آنلاین

آموزش رفتارشناسی در بورس

در دوره آموزش رفتارشناسی در بورس با بررسی دقیق رفتار سهم، رفتار سهامداران سهام، بازیگر و حقوقی ها خواهیم پرداخت. این تحلیل به درک شما از رفتارهای پیچیده در بازارهای مالی کمک خواهیم کرد.

جلسه بیستم: آشنایی با مفاهیم اولیه علم رفتارشناسی

در تکمیل سطح اول هرم موفقیت معامله‌گر و ابزارهایی که معامله‌گران را جهت ورود مطمئن به یک سهم کمک می‌کنند، قصد داریم با علم دیگری به نام رفتارشناسی آشنا شویم.

به مدت ۶ جلسه با شاخصه‌های گوناگون این علم آَشنا خواهید شد. باید بدانید برای ما در استراتژی آپر هر شکست مقاومتی فرصت خرید نیست، چراکه سهم باید بتواند با یک رفتار مطمئن به سطح بالای مقاومت نفوذ کند. ازاین‌جهت علم رفتارشناسی این دغدغه را برای من و شما حل خواهد کرد.

در استراتژی آپر اطمینان از خرید و فروش یک سهم بسیار اهمیت دارد. در این جلسه از آموزش آنلاین بورس ایران با یادگیری مفاهیم رفتارشناسی بازار اطمینان معاملات خود را افزایش خواهیم داد.

جلسه بیست‌ویکم: بررسی انواع الگوهای کندل استیک

در تکمیل سطح اول هرم موفقیت معامله‌گر و ابزارهایی که معامله گران را جهت ورود مطمئن به یک سهم کمک می‌کنند، قصد داریم با علم دیگری به نام رفتارشناسی آشنا شویم.

به مدت ۶ جلسه با شاخصه‌های گوناگون این علم آَشنا خواهید شد. باید بدانید برای ما در استراتژی آپر هر شکست مقاومتی فرصت خرید نیست، چراکه سهم باید بتواند با یک رفتار مطمئن به سطح بالای مقاومت نفوذ کند. ازاین‌جهت علم رفتارشناسی این دغدغه را برای من‌وشما حل خواهد کرد.

همانطور که گفته شد در استراتژی آپر با بررسی شاخصه های رفتارشناسی بدنبال افزایش اطمینان معاملات خود هستیم، انواع الگوهای کندلستیک را در این جلسه خواهید آموخت.

جلسه بیست‌ودوم: بررسی شاخصه حجم و وزن‌ها در سهام

دومین شاخصه مهم و تأثیرگذاری که اطمینان معاملات ما را در سرمایه‌گذاری می‌تواند افزایش دهد این است که در محدوده آپر بررسی کنیم، آِیا قالب بیشتر سهامداران در نقش خریدار مشابه ما رفتار می‌کنند و یا خیر.

به بیانی دیگر این دغدغه را تا حد بسیار زیادی حل می‌کنیم که چرا بعضی از سهام بعد از شکست مقاومت روند ریزشی در پیش می‌گیرند.

در ادامه دوره آموزش آنلاین بورس بررسی شاخصه های رفتارشناسی قصد داریم، با موضوع بسیار مهمی به نام حجم ها معاملاتی یک سهم و وزن خریدار و فروشنده، گام دیگری در جهت بالابردن اطمینان خرید و فروش خود برداریم.

جلسه بیست‌وسوم: بررسی شاخصه حقیقی و حقوقی سهام

تفکر اشتباهی در میان معامله گران در بازار وجود دارد که تا می‌شنوند و یا می‌بینند سهامدار حقوقی یک شرکت اقدام به خرید کرده است، تصور می‌کنند آن سهم حتماً رشد خواهد کرد و یا بالعکس.

در جلسه بیست و سوم این تفکر اشتباه را برای شما حل می‌کنیم و راه درست بررسی سهامداران حقیقی حقوقی ی شرکت را به شما آموزش خواهیم داد.

در ادامه بررسی شاخصه های رفتارشناسی قصد داریم متوجه شویم زمانیکه قیمت یک سهم شروع به افزایش می کند، کدوم گروه از سهامداران حقیقی و حقوقی تاثیر بیشتری در آن دارند.

جلسه بیست‌وچهارم: بررسی شاخصه نقد شوندگی سهام

آخرین آیتم رفتارشناسی مربوط به این است که یک سهم چه میزان ازلحاظ ریالی توان انجام خریدوفروش در خود را دارد. درعین‌حال اینکه این شاخصه بسیار بااهمیت است، اما بررسی آن به میزان ریسک‌پذیری هر فرد مربوط می‌باشد.

در کنار آن عناوینی مانند حجم‌مبنا، سهام شناور مناسب و… در این جلسه موردبررسی قرار خواهد گرفت.

در ادامه مباحث رفتارشناسی قصد داریم با بررسی سهام شناور و شاخصه نقدشوندگی سهام، موضوع را به اطمینان برسانیم و متوجه شویم این دو آیتم چگونه باعث بالاتر رفتن اطمینان معاملات خواهند شد.

جلسه بیست‌وپنجم: رفتارشناسی پلاس

شما در ۵ جلسه قبلی تحلیل رفتارشناسی با اصلی‌ترین استراتژی‌های کالج تی بورس در بررسی وضعیت رفتار یک شرکت آشنا شدید، جلسه رفتارشناسی پلاس اطلاعات شمارا درزمینهٔ مای دیگر این علم بالا خواهد برد.

این جلسه از دوره آموزش آنلاین بورس خارج از سرفصل‌های آموزشی است. در حال حاضر ویدیویی برای این جلسه وجود ندارد.

روانشناسی معامله گر در بورس ایران | دوره آموزش بورس آنلاین

دوره آموزش روانشناسی معامله گر در بورس ایران

در دوره آموزش روانشناسی بورس ایران، به کمک کتاب های معامله گری، به دنبال پاسخ روشنی برای سوال روانشناسی معامله گر در بورس چیست، خواهیم پرداخت. همه ما می دانیم که روانشناسی بخش عمده موفقیت ما در معامله گری است. اگر فردی نتواند احساسات و هیجانات خود را هنگام معاملات کنترل کند، قطعا شکست خواهد خورد.

جلسه بیست‌وششم: روانشناسی شخصی یک معامله گر

اگر بدانیم هدف اصلی همه‌ی ما از بورس به بازار بورس کسب سودآوری است، برای رسیدن به این هدف نیاز به مهارتی به نام معامله‌گری داریم.

هر فرد تازه‌وارد به بورس نیز مانند شخصی که قصد دارد برای اولین پشت خودرو بنشیند، اشتباهات زیادی در اجرا خواهد شد بااینکه تسلط کاملی در بحث تحلیلگری کسب کرده باشد. عواملی مانند ترس، استرس، هیجان، طمع و امید اجرای باکیفیت را از یک معامله‌گر خواهند گرفت.

در این جلسه از آموزش آنلاین بورس قصد داریم به شما کمک کنیم تا اجرای دقیق و باکیفیت‌تری در خریدوفروش‌های خود داشته باشید. بخش مهمی از مهارت معامله گری، کنترل احساسات و توجه به مسائل روانشناسی می‌باشد، در این جلسه قصد داریم عواملی که اجرای با کیفیت در خرید و فروش ها را از شما صلب میکند معرفی کنیم تا با کنترل آنها به سطح خوبی از مهارت معامله گری برسید.

جلسه بیست‌وهفتم: آموزش تکنیک مربیگری سرمایه

همان‌طور که می‌دانید نوسان ذات هر بازار مالی است که بورس از آن مستثنا نیست. ماه‌هایی از سال سهام رشد خوبی دارند و می‌توانند بازدهی قابل‌توجهی برای افراد ایجاد کنند و در ماه‌هایی از سال بازار نیاز به اصلاح و استراحت دارد که اکثر سهام با ریزش قیمت مواجه خواهند شد.

وظیفه هر معامله‌گر حرفه‌ای در زمان رشد گرفتن حداکثر سودها با تمام توان اعم از سرمایه شخصی، سبد گردانی، اعتبار کارگزاری‌ها و… می‌باشد و در زمان ریزش حفظ و مراقبت از آن سودها می‌باشد. ما در این بخش از هرم به شما می‌آموزیم که چگونه یک مربی حرفه‌ای بر روی سرمایه خود باشید.

در جلسه پایانی دوره معامله گر حرفه ای اشتباه رایجی را که بین معامله گران تازه وارد جریان دارد معرفی میکنیم، و با تکنیک مربیگری سرمایه راه حل آن را آموزش خواهیم داد.

جلسه بیست‌وهشتم: روانشناسی پلاس

در این بخش بهترین وبینارهایی که با موضوع روانشناسی در کالج تی بورس برگزار شده است را قرار داده ایم. این وبینارها به شما کمک خواهند کرد تا درک بهتری از عملکرد احساسات معامله گران در هنگام خرید و فروش، داشته باشید.

آیا می دانید کدام بازار مالی برای شما سودآورتر است؟

جهت دست‌یابی به جواب این سوال، در کارگاه‌های رایگان زیر شرکت کنید.

چطور می‌توانم کد بورسی آنلاین دریافت کنم؟

کلیه افرادی که می‌خواهند در بازار بورس، شروع به معامله کنند، باید پیش از هر اقدامی، کد بورسی دریافت نمایند. کد بورسی، شناسه واحدی است که از تعدادی حرف و عدد تشکیل شده است و برای هر شخص، منحصر به فرد است.

افراد می‌بایست کد بورسی خود را از طربق یکی از کارگزاران رسمی بازار بورس اخذ نمایند. در واقع کارگزار، واسطه بین معامله گر و بازار بورس است و کلیه معامله‌گران می‌بایست معاملات خود را از طریق پلتفرم آن انجام دهند. شما می‌توانید کد بورسی آنلاین و غیرحضوری خود را از طریق لینک زیر دریافت کنید.

شما در کدام استان زندگی می کنید؟

4.2/5 - (9 امتیاز)